Ağaç görünümlü baz istasyonuna tepki

ALİ RIZA ÖNSES
KONYA

Yeni Mahalle’de bir süre önce dikilen ağaç görünümlü baz istasyonunun önünde toplanan bir grup semt sakini, baz istasyonunun bulunduğu yerden kaldırılmasını istedi. Grup, baz istasyonunun önünde imza kampanyası başlattı. Semt sakinleri yerine medya izahı yapan Kemal Kiriş, baz istasyonu kurulan alanın belediye tarafından çocuk bahçesi olarak tahsis edildiğini ileri sürerek, “Kira karşılığı diktirilmiş olunan baz istasyonunu mahallemiz istememektedir. Bunun istenmemesinin sebebi ise ışınım yaymasıdır. Her ne kadar az ışınım yayıyor denilse de, bizler buna inanmıyoruz. Alınan kararla semt sakinlerimiz radyasyona mahkum kalmıştır. Bu baz istasyonunun ana rahmindeki çocuğa dahi zararı vardır. Yetkilileri, ‘ben yaptım, oldu’ mantığından vazgeçmeye çağrı ediyoruz. İmza kampanyası başlattık ve toplanan imzaların bir nüshasını Belediyeye, bir nüshasını Kaymakamlığa, bir nüshasını Valiliğe, bir nüshasını ise TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ arzuhal komisyonuna göndereceğiz. Alınan bu yanlış karardan dönülmesini bekliyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Nuray Aydın da, baz istasyonunun bulunduğu yerden sökülmesini isteyerek, “Baz istasyonunun zararsız olduğunu söylüyorlar ve hanede mikrodalga fırın, ütü, televizyon kullandığımıza dikkat çekiyorlar. Lakin ben her dakika ütü, mikrodalga fırın kullanmıyorum. Bu baz istasyonu ise her dakika çalışıyor” diyerek reaksiyonunu dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Zebra virüsü kutup ayısını öldürdü başlıklı makalemizde ayısını, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.